WeCreativez WhatsApp Support
Sormak istediğiniz her konuda bize danışabilirsiniz...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?

Erken Boşalma Nedir?

İlk olarak erken boşalma hakkında bilgi vermeden önce, ne olduğu yönünde bir açıklama yapılacak. Erken boşalma, kişinin tamamen tatmin olmadan hedefine ulaşmadan boşalmasıdır. Bu durumda cinsel yetersizlik, cinsel tatminsizlik söz konusu olur. Genel olarak %39 cinsellik problemleri arasında sorunun erken boşalma olduğunu söyleyebiliriz.
Doğru tedavi yöntemi ile boşalma sorununun çözümlenmesi söz konusu olacaktır. Doğru zamanda ve doğru tedaviler ile cinsel sorunlar ortadan kaldırılır. Hastalarımızın bu sorunu %99 olarak psikolojik şekilde yaşadığını söyleyebiliriz. Gerekli tedavinin yapılmaması halinde ortaya çıkan mutsuz ve huzursuz hava, kişinin bu sorunun çözümünü güçleştirmesine yol açacaktır. Bunun önüne geçilmesi açısından hastalarımıza gerektiği şekilde müdahale ediyoruz. Yaşanan en büyük korkunun ortadan kalkması için gereken müdahaleyi yapıyoruz.  Boşalma sorunu yaşayan pek çok hastamız beraberinde cinsel isteksizlik ve sertleşme sorununu da beraberinde getirir.
Uzman kadro ve başarılı bir klinik ile  boşalma sorununun aşamaları irdelenir. Sonrasında ise psikolojik etmenlerinin ortaya koyabileceği problemler bulunur. Yapılan detaylı seanslar ve terapi ile cinsel ilişki sırasında kendilerine hakim olabilmeleri, partneri ile uyumlu bir cinsel ilişki yaşaması söz konusu olacaktır.

Boşalma Sorununun Nedenleri

Erken boşalma nedenleri arasında gösterilen en önemli neden, psikolojik. Kişinin buna kendini adapte etmesi, sadece bunun üzerinde yoğunlaşarak erken boşalmanın psikolojik olarak tetiklenmesi söz konusu olabiliyor. Hastalarımız için cinsel problemler arasında olan erken boşalmanın çoğu zaman psikolojik kaynaklı olduğu sonucuna varıyoruz. Elbette tedavi için gerekenin yapılması sağlanıyor.
Peniste sertleşme sorunu varsa, boşalmanın beklenenden kısa sürede gerçekleşmesi tetiklenir. Ayrıca kişinin cinsel ilişkide yeterli olmadığı düşüncesi  sertleşememe sorunlarına  yol açabilir. Bu şekilde sertleşme bu problemi olan bir erkek için sertliği kaybetmemek ve cinsel ilişki boyunca sertleşmenin kaybolmaması kaygısı taşımak erken boşalmaya neden olabilir. Sonrasında erkekte ikinci bir sertleşme yaşanması zorunlu gibi düşünülüyor.

Erken Boşalma Kimlerde Görülür?

Erken boşalma sorununun yaşanması, 40 – 50 yaş grubunda artıyor. Bakıldığında, yaşın ilerlemesi ile erkeklerde daha çabuk boşalmanın gerçekleşmesi söz konusu olabiliyor. İlk boşalma süresinin kısa olmasından sonra, ikinci sertleşmenin ardından boşalma süresinin yarım saate kadar uzaması söz konusu olabilir.

Yaşın ilerlemesi;

Yaşın ilerlemesi boşalma sorununun  yaşanmaya başlamasında etkili olabiliyor. Hastalarımızın bu nedenle başvuru yaptığında, yaş faktörünün göz önünde bulundurulması ile tedavi aşamalarının izlendiğini söyleyebiliriz.

Genç Yaşta Erken Boşalma;

Genel olarak boşalma süresinin  40 yaştan sonra kısaldığı  sonucu çıksa da hastalarımızın 25 yaş sonrası için de bu alanlarda  yardım aldığını söyleyebiliriz. Bu hususta elbette sorunun fizyolojik ya da psikolojik olabileceği yönünde araştırmalar yapılıyor. İncelemelerin sonrasında gereken boşalma süresinin ne kadar olması gerektiği üzerinden hareket edilerek tedavinin gerçekleşmesi sağlanıyor.

Erken Boşalma Süresi Nedir?

Cinsel yaşantıda erken boşalma süresi denebilecek süre nedir? Normal olan cinsellik ne kadar sürmeli? Yapılan araştırmalara göre Uluslararası Cinsel Tıp Birliği (Cetad) tarafından konulan tanı,  boşalmanın vajina girişi öncesinde ve girişten sonrasında 1 dakika içinde  olması  olarak tanımlanıyor.
60 – 90 saniye arasında; Belirlenmiş olan bu aralık içinde kişinin boşalması halinde, erken boşalma görülüyor demektir. Bu durumda yapılması gereken mutlaka tedavi olunmasının sağlanmasıdır. Bu sürenin dışında ise önemli olan, boşalma süresinin çifti tatmin etmemesi. Böyle bir durumda da çiftin yardım alması gerekiyor. Dünyadaki ortalama boşalma süresi 5,4 dakika. Ancak boşalma süresi 50 saniye ile 44 dakika arasında değişmekte.

Erken Boşalma Tedavisi

Hastalarımızın en çok merak ettiği konular arasında erken boşalma tedavi edilir mi sorusu yer alıyor. Cinsel tatmin yaşamayan kişiler için mutlaka bu problemin çözülmesi gerekiyor. Elbette tıbbi olarak yaşadığınız sorunun çözümü  için geliştirilmiş olan teknikler var. Bu tekniklerin uygulanması ile kişinin yaşadığı bu problemin ortadan kalkması sağlanıyor. Lokal anestezi altında penis başına dolgu işlemi yapılarak bölgedeki hassasiyetin azalması ile erken boşalma tedavisi mümkün. Aynı zamanda hastalarımızı cinsel terapi seanslarına alarak çok daha kısa sürede etkili bir çözüme ulaşmaktayız.
Erken boşalmanın psikolojik olması, aslında stres ve gerginliğin ortadan kaldırılması ile problemin de ortadan kalkmasını sağlıyor. Bunun için geliştirilmiş olan terapi ve teknikler var. Bu tekniklerin uygulanması ile kişinin cinsel ilişki sırasında kendisini rahat hissetmesi hedefleniyor. Problemin çözümlenmesi için gerekli olan terapilerin düzenli olarak devam ettirilmesi son derece önemli.

Boşalma Tedavisinde Gizlilik

Boşalma tedavisi son dönemde çok fazla ilgi görüyor. Bize boşalma süresinin kısalığı ile başvuran  hastalarımız için gizlilik ilkesi uyguluyoruz. Genel personellerimiz tarafından her türlü bilginizin saklı tutulması, hiçbir şekilde gizlilikten rahatsız olacağınız bir girişimde bulunulmuyor. İnsanların tedavi konusunda daha cesur olmasını sağlayan gizlilik ilkesi sayesinde, tedaviyi kabul etme ve çözüm bulunması kolaylaşıyor. Bunu bildiğimizden, hastalarımızın talep ettiği şekilde hareket etmeye dikkat ediyoruz.

Boşalma Tedavisinde Bilinen Yanlışlar

En kesin ve doğru çözüm, bu alanda uzman olan doktorların sunmuş olduğu tedavi yöntemidir. Ancak erken boşalma tedavisi için hastalarımız tarafından bilinen çok sayıda yanlış var. Tüm bunlara itibar etmeden, tedavi olmak için bilgi almalısınız.

İşte, doğru bilinen yanlışlar;

  • Alkol alarak boşalma sorunun çözülmeye çalışılması
  • Çok fazla geciktirici kullanılması
  • Üst üste prezervatif takılması
  • Çok sayıda mastürbasyon yapılması
  • Uyuşturucu özellikte krem – jel kullanılması
  • Çeşitli hormon hapları, iğneler gibi…
Call Now Button